Defense Industry Spare Parts Manufacturing

savunma-sanayi-yedek-parca-imalati-yapan-firma

Milli savunma, ülkelerin en büyük bağımsızlığını temsil eden göstergelerden biridir. Bu alanda yapılan bütün gelişmeler ülkelerin jeopolitik gücünü de göstermektedir. Bu nedenle milli piyade tüfeği, milli hava savunma sistemleri, milli tank, milli uydu, milli insansız hava aracı, milli savaş helikopteri, milli savaş uçağı projeleri kamuoyu ile paylaşılmıştır. Milli savunma sanayimizin gelişmesi ile beraber birçok sektör de harekete geçmiştir. Bunlardan biri de tabi ki kalıp sanayidir. Yedek parça üretimi ve kalitesi burada etki sahibidir. Hassas ve komplike sistemlerden oluşan savunma sanayi kendisini destekleyecek ve ihtiyaçlarını karşılayacak yerli tedarikçiler konusunda tedbirli davranmaktadır.

As DMR Machine, with the awareness of this mission, it has also revised its machinery park. Our company, which was authorized after quality and system tests, systematically produces the design, prototype production, mass production, special productions and product development that our defense industry needs. Naturally, we do not exhibit the products we produce in this field, based on the confidentiality agreements we have signed and in accordance with our reverse engineering principles. In accordance with this principle, no visuals of our machine park are available on our website.

In this context, we request defense industry companies that want to learn about our production capabilities to share their presentation requests with our marketing department.